שירותי טכנאים

שירותי טכנאים

שירותים

שירותי טכנאים

אם יש לכם רכב, או שאתם מכירים מישהו שיש לו רכב, בוודאי שמעתם או אפילו חוויתם תקלה במצבר הרכב. בין אם לא הנעתם את הרכב זמן רב ובין אם שכחתם את האור דולק בו כל הלילה – נזקקתם לטכנאי רכב שיבוא להחליף לכם את המצבר (או שנעזרתם ברכב אחר וכבלים להנעה).

כמו רכב, גם במוצרים אחרים עם מצברים יכולות להגרם בעיות במצבר. למשל, במת הרמה או מלגזה המקבלות את הכוח שלהן ממצברים, שהעובד שהשתמש בהן שכח לכבות אותן וכתוצאה מכך המצבר נפרק לגמרי.

במצברי ליתיום, המצברים שהולכים ונעשים נפוצים יותר ויותר כיום, אי אפשר להסתפק בטעינה עם כבלים כמו עם רכב. אם יש תקלה במצבר, חייבים להזמין טכנאי מצברי ליתיום.

איך עובד מצבר ליתיום?

בואו נדבר קצת פיזיקה. במצברי היון ליתיום, מתרחש תהליך בו יונים של ליתיום עוברים מהאלקטרודה הנגטיבית אל האלקטרודה החיובית בזמן פריקה או שימוש. כתוצאה מהמעבר נוצרים אלקטרונים, שהם בתורם נודדים אל המעגל החשמלי וכך נוצר זרם חשמלי במכונה.

כאשר טוענים מצבר ליתיום, מתרחש בדיוק אותו התהליך – בכיוון ההפוך.

יתרונות מצבר ליתיום

למצברי ליתיום מספר יתרונות, ביניהם:

  1. ברוב מוחלט של המקרים, מצבר ליתיום יכול לשמש אתכם לאורך אותו הזמן שיכולים לשמש אתכם ארבעה מצברי חומצה עופרת. מצברי ליתיום אמנם יקרים יותר ממצברי חומצה עופרת, אבל המשמעות של אורך חיי המצבר היא שהעלות הכוללת של מצבר ליתיום היא נמוכה יותר.
  2. מצבר ליתיום יכול להחזיק מעמד לאורך כארבעת אלפים טעינות. מצבר חומצה עופרת לעומת זאת, מגיע לכל היותר לאלף מאתיים טעינות אם הוא מתוחזק היטב.
  3. אורך הטענת מצבר ליתיום לקיבולת המלאה שלו הוא שעתיים בלבד.

מתי צריך לתקן מצבר ליתיום?

מצבר ליתיום הוא בהחלט מוצר איכותי, אבל גם אותו צריך לתקן מדי פעם. לעיתים בגלל כשל בייצור המצבר ולפעמים פשוט כי צריך לחדש את המצבר אחרי שימוש ארוך בו. כדי לתקן מצבר ליתיום חייבים להביא טכנאי מצבר ליתיום מוסמך שיאתר את התקלה ויביא לפתרונה בהליך הבטוח ביותר.

I.E.S אנרגיה בע"מ

IES הינה יבואנית מצברי ליתיום המובילה בישראל. IES מציעה מגוון שירותי מכירה, השכרה וליסינג של מצברים במחירים משתלמים. החברה מספקת גם שירותי תיקון והתקנה באמצעות מערך טכנאים לכל חלקי הארץ.

לסיכום, מצבר ליתיום הוא מוצר מתקדם ומשתלם. אבל כמו כל מוצר, כשהוא מתקלקל – חייבים לקרוא לטכנאי מצברי ליתיום מוסמך כדי לפתור את הבעיה.